новости

Porsche zmniejsza przepaść spowodowaną dystansem społecznym

2020-05-25 10:12:53

Nowoczesne okulary pomagają technikom firmy Porsche zachować dystans społeczny w warsztacie i szybciej naprawiać samochody.


Porsche znalazło pomysłowy sposób na przestrzeganie dystansu społecznego podczas kompleksowych napraw w swojej sieci dealerskiej: okulary z rzeczywistością rozszerzoną. Korzystanie z programu okularów AR w Stanach Zjednoczonych zwiększyło się trzykrotnie w okresie od lutego do marca tego roku, podczas gdy na całym świecie wdrażane były środki przeciwko COVID-19 oparte na dystansie społecznym.
Porsche opracowało innowacyjną, nowoczesną procedurę o nazwie „Tech Live Look”, aby zapewnić technikom dealerów zdalną pomoc ekspertów podczas najbardziej kompleksowych prac związanych z diagnostyką i naprawą. Nosząc okulary AR, technicy pozwalają krajowym ekspertom w dziedzinie techniki dosłownie patrzeć sobie przez ramię i służyć pomocą.

Celem jest nie tylko zapewnienie, że kompleksowe prace zostaną wykonane prawidłowo, ale także zagwarantowanie, że samochód wróci do właściciela tak szybko, jak to tylko możliwe. Szybko i precyzyjnie – wizytówka wysokiej jakości usługi. Podczas pandemii COVID-19 Porsche USA rozszerzyło swój program, aby obejmował bezpośrednie sesje z najlepszymi technikami w firmie-matce w Niemczech.
Подробно

Czy Covid-19 uderzy we wspólne przejazdy samochodami i transport publiczny?

2020-05-25 10:25:02

Nowe badanie pokazuje, że Covid-19 zmusza ludzi do całkowitego przemyślenia sposobu, w jaki podróżują i korzystają z transportu.Koronawirus pojawił się dokładnie wtedy, gdy myśleliśmy, że wspólne przejazdy ukształtują na nowo mobilność w miastach. W ramach monitorowania skutków pandemii nowe badanie przeprowadzone przez IBM Institute for Business Value wskazuje, że pandemia spowoduje dużą zmianę w naszym podejściu do transportu i sposobu, w jaki podróżujemy. uje, że Covid-19 zmusza ludzi do całkowitego przemyślenia sposobu, w jaki podróżują i korzystają z transportu.

Duża grupa spośród 25 000 osób dorosłych w USA pokazała, że martwi ich kwestia wspólnego transportu. Ponad połowa osób, które korzystają z aplikacji do wspólnych przejazdów, powiedziała, że zrezygnuje z nich całkowicie lub będzie mniej z nich korzystać. Niemal jedna czwarta (24%) stwierdziła, że nie będzie już korzystać z taksówek czy tradycyjnych usług samochodowych. Wygląda na to, że transport publiczny także odczuje skutki: 20% regularnych użytkowników autobusów, metra czy pociągów powiedziało, że nie będzie już korzystać z tych usług, podczas gdy kolejne 28% odpowiedziało, że będzie używać ich rzadziej.

Ostatnie badania w Europie przedstawiają podobne tendencje. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się większej liczby prywatnych pojazdów na drogach... co jest dobrą wiadomością dla sektora szyb samochodowych!
Подробно

Potrzebujesz ochrony? Wezwij pojazd autonomiczny!

2020-04-29 07:47:24

Zaskakujący pozytywny aspekt wynikający z pandemii koronawirusa: olbrzymia szansa zaprezentowania potencjału pojazdów autonomicznych.

Miłośnicy pojazdów autonomicznych od dawna mówią, że samochody te staną się kolejnym dużym hitem w świecie mobilności. Obecnie niszcząca globalna pandemia stworzyła odpowiednie warunki, aby takie stwierdzenie udowodnić. Rezultat jest całkowicie niespodziewany: w obliczu ciągłego zagrożenia infekcją pracownicy w pierwszej linii walki z koronawirusem w Chinach sięgają po pojazdy autonomiczne zapewniające ochronę.


Neolix, chiński start-up zapewniający rozwiązania autonomiczne, wykorzystuje floty autonomicznych półciężarówek do dostawy środków medycznych i żywności na obszary kraju najbardziej doświadczone pandemią COVID-19, w tym jej epicentrum w Wuhanie. Pojazdy te są również wykorzystywane do dezynfekcji ulic. Działania te okazały się niezwykle skuteczne, dzięki czemu gwałtownie wzrósł popyt na tego typu samochody. W pierwszych dwóch miesiącach firma otrzymała zamówienia na ponad 200 półciężarówek.

Nie zostało to niezauważone przez chiński rząd. Kiedy przekonał się, że technologie autonomiczne mogą okazać się pomocne w okresie kryzysu zdrowotnego, zaoferował dotacje dla osób je kupujących wynoszące 60% ceny detalicznej. Obecnie firma Neolix przewiduje, że w tym roku sprzeda aż 1000 półciężarówek.
Ci, którzy są sceptyczni wobec pojazdów autonomicznych, będą wytykać puste ulice całkowicie pozbawione ruchu w okresie społecznej izolacji. Dopiero za kilka miesięcy przekonany się, jak takie półciężarówki poradzą sobie w chaotycznym ruchu miejskim.
Подробно
Все новости

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site