новости

AGC prezentuje HUD dla Opla Insignia

2019-09-19 08:37:12

Z powodu coraz większej liczby nowych samochodów wyposażonych w wyświetlacz przezierny (Heads Up Display, HUD) AGC poszerza obecnie swoją ofertę na rynku części zamiennych o technologię HUD.

Po kilku latach dynamicznego rozwoju jako producent i zaopatrywania nowych pojazdów w przednie szyby HUD (Head Up Display) jako część ich oryginalnego wyposażenia AGC z dumą ogłasza poszerzenie oferty technologii HUD na produkcję na rynku wtórnym.Nasz pierwszy model ARG przeznaczony jest dla Opla Insignia i będzie dostępny we wrześniu tego roku. W miarę wzrostu zapotrzebowania na tę technologię będziemy wprowadzać do oferty wersje dla innych modeli.

Systemy HUD wykorzystują przednią szybę jako ekran projekcyjny, na którym wyświetlane są informacje przydatne dla kierowcy, normalnie znajdujące się na desce rozdzielczej, takie jak ostrzeżenia dotyczące prędkości lub informacje nawigacyjne. Sercem technologii jest specjalna warstwa pośrednia PVB znajdująca się pomiędzy szkłem laminowanym, połączona z bardzo precyzyjną geometrią szkła.
Подробно

Tesla jedzie na wschód

2019-09-19 08:45:07

Tesla wywiera silny nacisk na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, ponieważ sprzedaż pojazdów elektrycznych zaczyna wreszcie wzrastać w całej Europie.


Tesla zapowiada ekspansję na rynki wschodnioeuropejskie. Po wejściu na rynek czeski na początku tego roku Tesla uruchamia również zlecenia w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i Słowenii. Model 3 (4-drzwiowy samochód segmentu średniej wielkości) będzie przewodził, ale dostępne będą również większe modele S i stylizowany na SUV Model X.

Wygląda na to, że marka ta ma już zatwardziałą grupę miłośników: zanim Tesla otworzyła swoje pierwsze centrum serwisowe w Pradze, 400 miłośników kupiło już i obsługiwało swoje samochody za granicą w sąsiednich krajach. Tymczasem Tesla ogłosiła, że sprzedaż w Europie wzrosła trzykrotnie w pierwszej połowie 2019 roku w porównaniu z rokiem 2018.

Подробно

Przełom w technologii samoregenerującego się szkła?

2019-09-19 08:48:50

Naukowcy w Danii sądzą, że niemożliwe stało się możliwe.

Naukowcy z Uniwersytetu w Aalborg w Danii ogłosili wielki przełom w rozwoju „szkła samoregenerującego się” (tudzież szkła, które jest w stanie samo się naprawić). Ich badania pozwoliły uzyskać nowe spojrzenie na mechanizmy wpływające na powstawanie pęknięć w szkle, a w konsekwencji również to, jak można temu zapobiec lub odwrócić ten proces. Kluczem do ich odkrycia jest woda.

W przypadku zwykłego szkła wilgotność powoduje, że w czasie gdy cząsteczki wody z wilgotnego powietrza wnikają do szkła i rozbijają jego strukturę, odpryski i pęknięcia stają się większe. Jednak dzięki temu nowemu szkłu tlenkowemu woda ma pozytywny wpływ na jego odporność na pęknięcia. Zamiast rosnąć i rozprzestrzeniać się, pęknięcia z czasem stają się mniejsze z powodu działania wilgoci.

Jeżeli wyniki badań okażą się słuszne, mogą doprowadzić do poprawy parametrów szkła w wielu zastosowaniach, takich jak np. ekrany smartfonów, okulary ochronne, ale także szyby przednie pojazdów. Może to również oznaczać cieńsze szkło, co przekłada się na mniejszą wagę, oszczędność energii i niższy poziom emisji CO2.
Подробно
Все новости

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site