News

Przyszłość szyb samochodowych to „inteligencja”

2019-03-27 08:45:01

Podczas odbywających się w Las Vegas targów CES 2019 przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego zaprezentowali, w jaki sposób można połączyć rozszerzoną (AR) i wirtualną rzeczywistość (VR) z technologiami inteligentnego szkła.Ford zaprezentował autorską technologię Feel the View, która pozwala pasażerom z niepełnosprawnościami wzrokowymi „poczuć” mijany krajobraz za oknem. GM pokazało, w jaki sposób można zająć dzieci podczas długiej podróży dzięki funkcji rysowania na inteligentnych szybach. Z kolei Toyota przedstawiła technologię, która pozwala przybliżać konkretne obiekty znajdujące się na zewnątrz samochodu. Mercedes natomiast zaprezentował samochód koncepcyjny wyposażony w szyby, na które można nanieść grafiki AR.

Inteligentne szkło dla przemysłu motoryzacyjnego znajduje się nadal na etapie koncepcyjnym, ale niektóre pomysły już wywołują niemałe zamieszanie. Wyobraź sobie, że zamiast oglądać filmy na ekranie w oparciu fotela, możesz wyświetlać je bezpośrednio na szybie swojego samochodu.

More

Nawigacja przyszłości

2019-03-27 08:54:12

Łączący realny i wirtualny świat, nowy holograficzny system HUD obiecuje wyraźniejszy obraz, bezpieczniejszą jazdę i znacznie lepszą wydajność energetyczną.Envisics, firma technologiczna z Wielkiej Brytanii, połączyła rozszerzoną rzeczywistość i hologramy, tworząc niezwykle zaawansowany system nawigacji, który wyświetla wskazówki drogowe w czasie rzeczywistym na przedniej szybie. Nakładając bardzo wyraźne obrazy holograficzne na otoczenie widziane za przednią szybą, system dostarcza wiele pomocnych funkcji optycznych – od informacji o tym, gdzie należy skręcić i który pas zająć, po wskazywanie ciekawych miejsc i wyświetlanie prędkości.

Zaprezentowany podczas targów CES 2019 w Las Vegas nowy holograficzny system ma zapewnić dokładniejsze i czytelniejsze obrazy niż pozostałe systemy HUD, jak również ma być łatwy w adaptowaniu, niezależnie od kształtu i rozmiaru pojazdu. Co równie ważne, wykorzystuje on 50% mniej energii niż konwencjonalne systemy HUD, co czyni go szczególnie atrakcyjnym w kontekście pojazdów elektrycznych. Zobacz to na własne oczy, oglądając ten film!
More

Upewnij się, że klienci Cię zapamiętają

2019-02-26 08:12:23

Dlaczego „wykonanie dobrej roboty” to za mało, aby w pełni zadowolić klienta?Kiedy wymienisz szybę w samochodzie klienta, może mieć on problem z ocenieniem wykonanej przez Ciebie pracy. Istnieją spore szanse na to, że nie będzie wiedział, czy wszystko zostało właściwie zespojone, oraz nie zauważy żadnych zmian w wykończeniu. Możesz jednak mieć pewność w jednej kwestii: zawsze zwróci uwagę na to, jak dobrze wysprzątano jego samochód!

Cenną wskazówką dla monterów zorientowanych na klienta jest to, aby pozostawiali pojazd czystszym, niż był, gdy przybył do warsztatu. Oznacza to, że podczas pracy warto zawsze korzystać z pokryć ochronnych, a po zakończeniu umyć wszystkie szyby. Ponadto warto wyczyścić podłogę, dywaniki, siedzenia oraz inne powierzchnie.

Należy jednak uważać na to, co się wyrzuca. Pewien zespół monterów z USA wyrzucił z samochodu wszystkie śmieci, wśród których znalazł się zwycięski los z restauracji McDonald’s na kwotę 1000 dolarów! Doskonałym sposobem na uniknięcie podobnego ryzyka jest wrzucenie śmieci do worka i pozostawienie go w samochodzie. Warto wówczas wyposażyć się worki z nadrukiem nazwy firmy – jest to wyjątkowo ekonomiczny sposób na reklamę. Istnieje duża szansa, że zadowolony klient wróci do Ciebie w przyszłości.
More
See all news

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site