News

Wyraźna widoczność pieszych – nawet w całkowitej ciemności

2019-01-28 14:53:03

Warsztaty montujące szyby powinny uważnie przyglądać się kamerom termicznym. Co najmniej jeden producent uważa, że staną się one kolejnym wielkim osiągnięciem w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

Funkcje bezpieczeństwa ADAS stają się normą na europejskim rynku samochodowym, a wielu kierowców ceni sobie dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewniają. Obecnie jedna z amerykańskich firm promuje kolejny system mający zwiększyć bezpieczeństwo na drodze: kamery termiczne.

Kamery termiczne funkcjonują bardziej jak czujniki niż tradycyjne kamery. Nie działają w oparciu o światło odbite, tylko mierzą energię cieplną wygenerowaną i oddawaną przez obiekty oraz żywe istoty.

Firma FLIR, czołowy producent kamer termicznych i innych technologii wizyjnych, uważa, że kamery termiczne montowane z przodu pojazdów mogą stanowić uzupełnienie systemów ADAS, zapewniając lepsze warunki nocą, zarówno dla pieszych, zwierząt, jak i innych kierowców.

Technologia ta działa nawet w całkowitej ciemności i bez problemu poradzi sobie podczas mgły. Niestety minusem kamer termicznych jest to, że są one nadal dość kosztowne, przez co ich aktualny potencjał może zostać wykorzystany głównie w markach samochodów wysokiej klasy. Warto zainteresować się tym tematem w przyszłości.
More

Usługi mobilne wracają do warsztatów

2018-12-03 08:04:16

Czy samochodowe usługi mobilne w zakresie szkła samochodowego mają przyszłość? Trendy rynkowe i ADAS sugerują, że nie…

Wiele firm zajmujących się wymianą szyb samochodowych w całej Europie zadaje sobie to samo pytanie: czy powinny kontynuować świadczenie usług mobilnych? Kiedyś odpowiedź była jasna: TAK, ponieważ klienci domagali się tego, a jakość pracy, którą wykonać można było w pojedynkę, uznawana była za równie dobrą, jak montaż w warsztacie. Poza tym, skoro konkurenci oferują usługi mobilne, dlaczego robić inaczej?
Jednak w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja bardzo się zmieniła. Zakres i złożoność wyposażenia ADAS w dzisiejszych modelach wymusza zmianę w podejściu do usług posprzedażnych. Dla specjalistów w dziedzinie szkła samochodowego wymiana szyby przedniej, za którą znajduje się czujnik kamery, wymaga specjalistycznych zespołów, sprzętu i czasu na ponowną kalibrację.

Same szyby przednie również stają się coraz większe, ponieważ projektanci pojazdów starają się zmniejszyć opór powietrza (a co za tym idzie zużycie paliwa) oraz wypełnić wnętrza naturalnym światłem dziennym. Precyzyjne umiejscowienie oraz ustawienie wielu ze stosowanych dzisiaj dużych, zaawansowanych technologicznie szyb przednich wymagać może dwojga specjalistów i właściwego oprzyrządowania.

Zamiast inwestować w usługi mobilne, wiele firm montujących szyby szkoli obecnie specjalistów, aby lepiej rozumieli połączone systemy samochodowe i zagadnienie przeprowadzania ponownej kalibracji elektronicznej po wymianie szyby przedniej. I jest to praca, którą można lepiej wykonać w warsztacie.

More

Prezentacja w wirtualnej rzeczywistości AGC błyszczy na Automechanika

2018-10-18 09:09:48

Trzy tygodnie temu zakończyły się targi Automechanika – wydarzenie przyciągnęło 136 000 gości z 181 krajów... co jest rekordem wszech czasów!

Z przyjemnością stwierdzamy, że rekordowa liczba gości odwiedziła również stoisko AGC, dając nam możliwość nawiązania kontaktu z klientami i nowych relacji biznesowych. Najjaśniejszym punktem naszego stoiska był zdecydowanie kokpit VR, który przyciągał uwagę i pozwalał odwiedzającym wejrzeć w ekscytującą przyszłość wyświetlaczy samochodowych.

Myślami jesteśmy już przy targach Automechanika 2020. Kto wie, jakie nowe i ekscytujące technologie będziemy mogli zaprezentować za dwa lata?
More
See all news

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site