Nyheder!

Konsorcjum AGC ogłasza pierwsze na świecie anteny zintegrowane z szybami do komunikacji 5G w paśmie 28 GHz.

2019-06-28 06:48:27

Innowacyjne zastosowanie przezroczystych anten zintegrowanych z szybami w samochodach podłączonych do sieci 5G.

Firmy AGC, Ericsson i Domoco osiągnęły to, co uważa się za pierwszą na świecie mobilną telekomunikację 5G wykorzystującą anteny zintegrowane z szybami do nadawania i odbierania sygnałów radiowych w paśmie 28 GHz. Testy z zastosowaniem pojazdu wyposażonego w wiele anten zintegrowanych z szybami i poruszającego się z prędkością około 30 km/h zostały pomyślnie zakończone w kwietniu.Sygnały radiowe 5G w paśmie 28 GHz są poważnie osłabione, gdy przechodzą przez szyby samochodu do jego wnętrza. Ponadto fale radiowe z miejskich stacji bazowych 5G docierają do pojazdu z różnych kierunków. Dlatego też nowe anteny AGC zintegrowane z szybami były stosowane w wielu pozycjach w pojeździe testowym, w tym w szybie przedniej, szybach bocznych i szybach tylnych. W testach potwierdzono, że te anteny płynnie przełączają się podczas jazdy samochodem, umożliwiając przesyłanie i odbiór danych 5G w idealnych kierunkach z maksymalną siłą sygnału i stabilnością.

Te anteny AGC 5G zintegrowane z szybami są bardzo małe i przezroczyste, dzięki czemu można je montować dyskretnie, nie psując wyglądu pojazdu ani linii wzroku pasażerów. Materiał wideo z przeprowadzenia testu: https://www.youtube.com/watch?v=A8X3maTIBGQ&feature=youtu.be
Mere

Pojazdy bez kierowcy tuż za rogiem w Seulu

2019-06-28 07:19:59

Po otwarciu pierwszej na świecie komercyjnej sieci 5G Korea Południowa łączy ją teraz z ADAS w celu stworzenia mapy HD dla pojazdów autonomicznych.

SK telecom i rząd Seulu planują zainstalować 5G ADAS w 1600 autobusach i 100 taksówkach w Seulu, pomagając stworzyć mapę miasta HD w czasie rzeczywistym do wykorzystania w pojazdach autonomicznych.Ten ruch jest pierwszą fazą planowanego przez Seul i SK telecom „kooperacyjnego-inteligentnego systemu transportowego” (C-ITS), którego celem jest wykorzystanie komunikacji 5G i systemu łączności między pojazdami a infrastrukturą (V2X) w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drodze i wydajności zarządzania ruchem.

Nowy sprzęt ADAS w pojazdach transportu publicznego będzie gromadził 124 różne rodzaje informacji o ruchu drogowym i przekazywał dane za pośrednictwem ultraszybkiej sieci 5G, aby umożliwić aktualizację mapy HD znajdującej się w chmurze w czasie rzeczywistym.

Do drugiej połowy 2019 r. w stolicy Korei Południowej powinno działać 1700 pojazdów wyposażonych w system ADAS, obejmujących 122 km głównych dróg. W przyszłości C-ITS ma na celu wprowadzić 5G ADAS do 5000 pojazdów, obejmując wszystkie drogi w całym mieście.
Mere

Belron® i AGC podpisują umowę franczyzową na sieci napraw i wymiany szyb samochodowych (NWSS) w Polsce i w Czechach.

2019-06-03 08:18:08

Belron, światowy lider w dziedzinie naprawy i wymiany szyb samochodowych (NWSS) oraz AGC Automotive Europe, europejski oddział światowego lidera produkcji szyb samochodowych, podpisały umowę franczyzową obejmującą działalność AGC NWSS w Polsce i w Czechach.

Informacja prasowa
Se nyheder

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site