Nyheder!

Wyświetlacz HUD na dachu

2019-10-30 12:45:08

Firma Volvo Car Corporation oferuje wyświetlacz HUD na zupełnie nowym poziomie, przedstawiając go w zgłoszeniu patentowemu w USA na wyświetlacz HUD nad głową. W miarę jak na panelach przyrządów i ekranach informacyjno-rozrywkowych znajduje się coraz więcej informacji, szwedzki producent samochodów uważa, że możliwym rozwiązaniem jest przeniesienie danych do obszaru nad głową kierowcy.


Nowy system działa jak większość istniejących wyświetlaczy HUD na szybie przedniej i zawiera kilka luster oraz projektor. Ale w tym przypadku ekran jest „optycznie transmisyjnym oknem dachowym”. Obserwatorzy zakładają, że będzie to szkło zmodyfikowane tak, aby umożliwić optymalną projekcję w każdych warunkach oświetleniowych, ewentualnie dzięki zastosowaniu szkła z automatycznym przyciemnianiem. Tak czy inaczej, firma Volvo twierdzi, że system będzie prawdopodobnie oparty na diodach LED, z opcjami dostosowania jasności i pozycji do preferencji kierowcy.

Zwróć uwagę na ten wyświetlacz HUD nad głową w samochodzie koncepcyjnym, który pojawi się już wkrótce!

Mere

AGC pomaga zmniejszyć wpływ szyb dla branży motoryzacyjnej na środowisko naturalne

2019-10-30 13:04:05

Odkryj, w jaki sposób firma AGC przyczynia się do działań na rzecz ochrony środowiska na dwa ważne sposoby. Po pierwsze, jako zrównoważony dostawca przez cały cykl życia produktu. Po drugie, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom ze szkła, które oferują redukcję wagi i komfort cieplny, a tym samym zmniejszenie zużycia klimatyzacji, paliwa i emisji CO2.


Nasze krótkie wyjaśnienie przedstawiliśmy na stronie https://youtu.be/nvR00zF3Gik

AGC prezentuje HUD dla Opla Insignia

2019-09-19 08:37:12

Z powodu coraz większej liczby nowych samochodów wyposażonych w wyświetlacz przezierny (Heads Up Display, HUD) AGC poszerza obecnie swoją ofertę na rynku części zamiennych o technologię HUD.

Po kilku latach dynamicznego rozwoju jako producent i zaopatrywania nowych pojazdów w przednie szyby HUD (Head Up Display) jako część ich oryginalnego wyposażenia AGC z dumą ogłasza poszerzenie oferty technologii HUD na produkcję na rynku wtórnym.Nasz pierwszy model ARG przeznaczony jest dla Opla Insignia i będzie dostępny we wrześniu tego roku. W miarę wzrostu zapotrzebowania na tę technologię będziemy wprowadzać do oferty wersje dla innych modeli.

Systemy HUD wykorzystują przednią szybę jako ekran projekcyjny, na którym wyświetlane są informacje przydatne dla kierowcy, normalnie znajdujące się na desce rozdzielczej, takie jak ostrzeżenia dotyczące prędkości lub informacje nawigacyjne. Sercem technologii jest specjalna warstwa pośrednia PVB znajdująca się pomiędzy szkłem laminowanym, połączona z bardzo precyzyjną geometrią szkła.
Mere
Se nyheder

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site