Aktuell

Prezentacja w wirtualnej rzeczywistości AGC błyszczy na Automechanika

2018-10-18 09:09:48

Trzy tygodnie temu zakończyły się targi Automechanika – wydarzenie przyciągnęło 136 000 gości z 181 krajów... co jest rekordem wszech czasów!

Z przyjemnością stwierdzamy, że rekordowa liczba gości odwiedziła również stoisko AGC, dając nam możliwość nawiązania kontaktu z klientami i nowych relacji biznesowych. Najjaśniejszym punktem naszego stoiska był zdecydowanie kokpit VR, który przyciągał uwagę i pozwalał odwiedzającym wejrzeć w ekscytującą przyszłość wyświetlaczy samochodowych.

Myślami jesteśmy już przy targach Automechanika 2020. Kto wie, jakie nowe i ekscytujące technologie będziemy mogli zaprezentować za dwa lata?
mehr

Jedź na zielonej fali!

2018-10-18 09:13:18

Światło, które zmienia kolor na czerwony, kiedy zbliżasz się do skrzyżowania, jest jedną z najbardziej frustrujących rzeczy podczas podróży. Jeśli test systemu informowania kierowców o stanie sygnalizacji świetlnej zakończy się pomyślnie, konieczność zatrzymywania się na czerwonym może stać się przeszłością.

Testy, który odbywają się w dwóch miastach w Wielkiej Brytanii, opierają się na technologii, która przesyła dane dotyczące czasu z sygnalizacji świetlnych nowej generacji do samochodów wyposażonych w specjalny odbiornik. W pewnej odległości samochód odbiera sygnał od następnej sygnalizacji świetlnej, który informuje kierowcę o jej stanie i czasie wyświetlania poszczególnych kolorów. Co więcej, system doradza kierowcom, że jeśli zwiększą lub zmniejszą prędkość do określonego poziomu, światła będą świecić na zielono, kiedy do nich dojadą.

Innowacja ta oznacza, że kierowcy będą mogli wkrótce uniknąć czerwonych świateł podczas podróży w normalnych warunkach drogowych. Jazda na zielonej fali powinna umożliwić płynniejszą podróż, lepszy przepływ ruchu i mniejsze zużycie paliwa.
mehr

Czujniki radarowe ADAS pomagają zapobiegać kolizjom

2018-10-18 09:14:51

W naszym ostatnim biuletynie przyjrzeliśmy się czujnikom obrazu, które monitorują świat przez Twoją przednią szybę. W tym wydaniu analizujemy czujniki radarowe, zwykle montowane lub ukryte za przednim zderzakiem lub maskownicą. Działają, emitując sygnał radiowy wysokiej częstotliwości, który odbija się od obiektów i wraca do samochodu. Odległość do tych obiektów obliczana jest na podstawie czasu potrzebnego na odebranie sygnału zwrotnego.

Czujniki radarowe zapewniają dane wejściowe dla funkcji ADAS, takich jak adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie przed kolizją i automatyczne hamowanie awaryjne. Mogą również monitorować martwe pola i ostrzegać przed kolizją podczas cofania dzięki czujnikom zamontowanym za lusterkami bocznymi, tylnym zderzakiem lub w tylnych światłach.

Nieprawidłowa kalibracja lub najmniejsze uszkodzenie zderzaka może negatywnie wpłynąć na odbiór sygnału. W rzeczywistości nawet zbyt dużo farby na zderzaku może stanowić problem; nie zaleca się również umieszczania naklejki na zderzaku w pobliżu czujnika radarowego!
mehr
Sehe alle Neuigkeiten

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site