Aktuell

Usługi mobilne wracają do warsztatów

2018-12-03 08:04:16

Czy samochodowe usługi mobilne w zakresie szkła samochodowego mają przyszłość? Trendy rynkowe i ADAS sugerują, że nie…

Wiele firm zajmujących się wymianą szyb samochodowych w całej Europie zadaje sobie to samo pytanie: czy powinny kontynuować świadczenie usług mobilnych? Kiedyś odpowiedź była jasna: TAK, ponieważ klienci domagali się tego, a jakość pracy, którą wykonać można było w pojedynkę, uznawana była za równie dobrą, jak montaż w warsztacie. Poza tym, skoro konkurenci oferują usługi mobilne, dlaczego robić inaczej?
Jednak w ciągu ostatnich kilku lat sytuacja bardzo się zmieniła. Zakres i złożoność wyposażenia ADAS w dzisiejszych modelach wymusza zmianę w podejściu do usług posprzedażnych. Dla specjalistów w dziedzinie szkła samochodowego wymiana szyby przedniej, za którą znajduje się czujnik kamery, wymaga specjalistycznych zespołów, sprzętu i czasu na ponowną kalibrację.

Same szyby przednie również stają się coraz większe, ponieważ projektanci pojazdów starają się zmniejszyć opór powietrza (a co za tym idzie zużycie paliwa) oraz wypełnić wnętrza naturalnym światłem dziennym. Precyzyjne umiejscowienie oraz ustawienie wielu ze stosowanych dzisiaj dużych, zaawansowanych technologicznie szyb przednich wymagać może dwojga specjalistów i właściwego oprzyrządowania.

Zamiast inwestować w usługi mobilne, wiele firm montujących szyby szkoli obecnie specjalistów, aby lepiej rozumieli połączone systemy samochodowe i zagadnienie przeprowadzania ponownej kalibracji elektronicznej po wymianie szyby przedniej. I jest to praca, którą można lepiej wykonać w warsztacie.

mehr

Prezentacja w wirtualnej rzeczywistości AGC błyszczy na Automechanika

2018-10-18 09:09:48

Trzy tygodnie temu zakończyły się targi Automechanika – wydarzenie przyciągnęło 136 000 gości z 181 krajów... co jest rekordem wszech czasów!

Z przyjemnością stwierdzamy, że rekordowa liczba gości odwiedziła również stoisko AGC, dając nam możliwość nawiązania kontaktu z klientami i nowych relacji biznesowych. Najjaśniejszym punktem naszego stoiska był zdecydowanie kokpit VR, który przyciągał uwagę i pozwalał odwiedzającym wejrzeć w ekscytującą przyszłość wyświetlaczy samochodowych.

Myślami jesteśmy już przy targach Automechanika 2020. Kto wie, jakie nowe i ekscytujące technologie będziemy mogli zaprezentować za dwa lata?
mehr

Jedź na zielonej fali!

2018-10-18 09:13:18

Światło, które zmienia kolor na czerwony, kiedy zbliżasz się do skrzyżowania, jest jedną z najbardziej frustrujących rzeczy podczas podróży. Jeśli test systemu informowania kierowców o stanie sygnalizacji świetlnej zakończy się pomyślnie, konieczność zatrzymywania się na czerwonym może stać się przeszłością.

Testy, który odbywają się w dwóch miastach w Wielkiej Brytanii, opierają się na technologii, która przesyła dane dotyczące czasu z sygnalizacji świetlnych nowej generacji do samochodów wyposażonych w specjalny odbiornik. W pewnej odległości samochód odbiera sygnał od następnej sygnalizacji świetlnej, który informuje kierowcę o jej stanie i czasie wyświetlania poszczególnych kolorów. Co więcej, system doradza kierowcom, że jeśli zwiększą lub zmniejszą prędkość do określonego poziomu, światła będą świecić na zielono, kiedy do nich dojadą.

Innowacja ta oznacza, że kierowcy będą mogli wkrótce uniknąć czerwonych świateł podczas podróży w normalnych warunkach drogowych. Jazda na zielonej fali powinna umożliwić płynniejszą podróż, lepszy przepływ ruchu i mniejsze zużycie paliwa.
mehr
Sehe alle Neuigkeiten

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site