Aktuell

Upewnij się, że klienci Cię zapamiętają

2019-02-26 08:12:23

Dlaczego „wykonanie dobrej roboty” to za mało, aby w pełni zadowolić klienta?Kiedy wymienisz szybę w samochodzie klienta, może mieć on problem z ocenieniem wykonanej przez Ciebie pracy. Istnieją spore szanse na to, że nie będzie wiedział, czy wszystko zostało właściwie zespojone, oraz nie zauważy żadnych zmian w wykończeniu. Możesz jednak mieć pewność w jednej kwestii: zawsze zwróci uwagę na to, jak dobrze wysprzątano jego samochód!

Cenną wskazówką dla monterów zorientowanych na klienta jest to, aby pozostawiali pojazd czystszym, niż był, gdy przybył do warsztatu. Oznacza to, że podczas pracy warto zawsze korzystać z pokryć ochronnych, a po zakończeniu umyć wszystkie szyby. Ponadto warto wyczyścić podłogę, dywaniki, siedzenia oraz inne powierzchnie.

Należy jednak uważać na to, co się wyrzuca. Pewien zespół monterów z USA wyrzucił z samochodu wszystkie śmieci, wśród których znalazł się zwycięski los z restauracji McDonald’s na kwotę 1000 dolarów! Doskonałym sposobem na uniknięcie podobnego ryzyka jest wrzucenie śmieci do worka i pozostawienie go w samochodzie. Warto wówczas wyposażyć się worki z nadrukiem nazwy firmy – jest to wyjątkowo ekonomiczny sposób na reklamę. Istnieje duża szansa, że zadowolony klient wróci do Ciebie w przyszłości.
mehr

Zrób krok w stronę inteligentnych drzwi przyszłości

2019-02-26 08:35:31

Opracowane we współpracy z AGC zupełnie nowe, połączone z siecią, inteligentne drzwi wprowadzają szklane interfejsy wyświetlające do wnętrz pojazdów.Podczas odbywających się w zeszłym miesiącu targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas firmy AGC Automotive Europe oraz IAC (International Automotive Components) przedstawiły koncepcyjny projekt drzwi StreetSmart. Drzwi StreetSmart to pięknie zaprojektowane drzwi kierowcy z zakrzywionymi szklanymi powierzchniami, które łączą w sobie zaawansowane funkcje bezpieczeństwa kierowcy i systemy informacyjne z wysokiej klasy materiałami oraz wykończeniem.

Drzwi StreetSmart stanowią kombinację ultracienkiego i odpornego na wstrząsy szkła AGC osadzonego na cyfrowym interfejsie w podłokietniku, który dostarcza kierowcy potrzebnych informacji oraz pozwala sterować oświetleniem i funkcjami zwiększającymi komfort. Możliwość obsługi dotykowej z sygnałami zwrotnymi pozwala na intuicyjne korzystanie z systemu bez odrywania wzroku od drogi. Zakrzywiona powierzchnia wyświetlacza zapewnia jeszcze lepszy zakres widzenia dzięki systemowi bocznej kamery monitorującej. Po raz pierwszy w historii motoryzacji drzwi zostały wyposażone w szklany głośnik – przeźroczyste i lekkie urządzenie audio zapewniające pasażerom wyjątkowe brzmienie przestrzenne.

Premiera tych połączonych drzwi stanowi kamień milowy w wykorzystaniu szklanych interfejsów, które znamy przede wszystkim z inteligentnych urządzeń, we wnętrzach pojazdów. Mając na uwadze przyszłe zastosowania, projekt został opracowany z myślą o obsłudze wszystkich trybów jazdy – od użytku osobistego przez współdzielenie pojazdu aż po przyszłe tryby autonomiczne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.streetsmartdoor.com
mehr

Wyraźna widoczność pieszych – nawet w całkowitej ciemności

2019-01-28 14:53:03

Warsztaty montujące szyby powinny uważnie przyglądać się kamerom termicznym. Co najmniej jeden producent uważa, że staną się one kolejnym wielkim osiągnięciem w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

Funkcje bezpieczeństwa ADAS stają się normą na europejskim rynku samochodowym, a wielu kierowców ceni sobie dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewniają. Obecnie jedna z amerykańskich firm promuje kolejny system mający zwiększyć bezpieczeństwo na drodze: kamery termiczne.

Kamery termiczne funkcjonują bardziej jak czujniki niż tradycyjne kamery. Nie działają w oparciu o światło odbite, tylko mierzą energię cieplną wygenerowaną i oddawaną przez obiekty oraz żywe istoty.

Firma FLIR, czołowy producent kamer termicznych i innych technologii wizyjnych, uważa, że kamery termiczne montowane z przodu pojazdów mogą stanowić uzupełnienie systemów ADAS, zapewniając lepsze warunki nocą, zarówno dla pieszych, zwierząt, jak i innych kierowców.

Technologia ta działa nawet w całkowitej ciemności i bez problemu poradzi sobie podczas mgły. Niestety minusem kamer termicznych jest to, że są one nadal dość kosztowne, przez co ich aktualny potencjał może zostać wykorzystany głównie w markach samochodów wysokiej klasy. Warto zainteresować się tym tematem w przyszłości.
mehr
Sehe alle Neuigkeiten

The nordglass.pl website uses cookies for the purposes of: maintaining the User's session (after logging in), saving product presentation settings and browsing products, saving the contents of the basket, saving information about new visits, browsing frequency and purchasing products.

Go to the site