Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Zwycięstwo w wielkim stylu !

2018-05-16 09:33:41

60 Rajd Wisły zakończył się spektakularnym sukcesem wspieranego przez firmę NordGlass zespołu Gryc Racing Team, który pomimo początkowych przeciwności losu zakończył zmagania efektownym zwycięstwem w swojej klasie.

Rajd Wisły


Załoga w składzie Tomasz Gryc i Przmysław Zawada najszybciej pokonała ponad 165 kilometrów odcinków specjalnych i umocniła się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej klasy 3. Zwycięstwo smakuje tym bardziej, że początek rajdu był dla zespołu niezbyt szczęśliwy. „Już po przedrajdowym badaniu kontrolnym nasz samochód uległ awarii, której usunięcie pociągnęło za sobą karę regulaminową. Ekipa serwisowa pod kierownictwem Artura Orlikowskiego została zmuszona do wymiany jednostki napędowej w Mitsubishi Lancerze Evo IX. Kiedy w sobotę rano startowaliśmy do pierwszego odcinka specjalnego obciążeni dodatkowymi pięcioma minutami kary, nikt nie spodziewał się, że jest to czas, który w normalnych rajdowych warunkach da się odrobić.” – powiedział Tomasz Gryc.
Na szczęście podczas rajdu załoga mogła już bez przeszkód walczyć o najwyższe trofea. Mitsubishi Lancer EVO IX, wyremontowane między innymi przy wsparciu firmy NordGlass, spisywało się bez zarzutu już do samej mety. "Stare rajdowe powiedzenie mówi, że zwycięzcy są na mecie. Przykład 60. Rajdu Wisły pokazuje, że ma ono w sobie bardzo wiele prawdy. Scenariusz naszego startu w piątej rundzie RSMP z początku układał się jak w koszmarze, ale finał zmagań w Wiśle okazał się dla nas bardzo szczęśliwy.” – zaznaczył Przemysław Zawada.