Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

W jaki sposób AGC i NordGlass zapewniają 100-procentową zgodność szyb z wymaganiami systemów ADAS?

2018-05-16 09:33:41

Jasna wizja ADAS

Szybki rozwój systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems, zaawansowane systemy wspomagania kierowcy) i brak norm branżowych sprawiły, że firma AGC ustanowiła swój własny program zapewnienia zgodności z systemami ADAS dla szyb przednich przeznaczonych na rynek wtórny.

Program ten obejmuje cały proces produkcyjny. Celem jest zapewnienie, że szyby przednie AGC i NordGlass są w takim samym stopniu kompatybilne z systemami ADAS, jak wyposażenie oryginalne, dostarczane przez producentów samochodów.

Krytyczne strefy

Już na początku, na etapie rozwoju produktu, szyby przednie „ADAS” poddawane są specjalnym kontrolom jakości. Później, już w fazie produkcji, szyby są dokładnie sprawdzane pod kątem kluczowych parametrów.

Specyfikacje te zapewniają doskonałą zgodność z wymaganiami dotyczącymi jakości w zakresie szyb przednich związanych z zastosowaniami systemów ADAS — zwłaszcza stref przednich kamer i systemów LIDAR (Light Detecting And Ranging, wykrywanie i określanie zasięgu światła).

W kolejnym wydaniu newslettera przyjrzymy się bliżej krokom podjętym w celu stworzenia specyfikacji szyb przednich pod kątem zastosowań związanych z kamerami w systemach ADAS.