Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Syrena Meluzyna R już dostępna!

2018-05-16 09:33:41

Klasyk polskiej motoryzacji, Syrena Meluzyna R, zaprezentowany podczas jazdy pokazowej na 53. Rajdzie Barbórki dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy NordGlass, miesiąc później został wprowadzony w serii limitowanej na rynek.

Syrena Meluzyna R


Na wielki powrót kultowego auta lat 60. i 70. trzeba było czekać aż 30 lat. Reaktywacji Syreny towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ jej premiera uświetniła znany warszawski Rajd Barbórki. Pokaz specjalny Syreny Meluzyny R, który był sponsorowany przez firmę NordGlass, odbył się na legendarnej już ulicy Karowej, a za kółkiem auta zasiadł doświadczony kierowca rajdowy Paweł Dytko. Pokaz Meluzyny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem starczych i młodszych kibiców, którzy przywitali ją gromkimi brawami. Była to zapowiedź nowego konkurenta, który ma przyszłościowo podejmować najtrudniejsze odcinki specjalne.
Meluzyna R to samochód wyjątkowy – jest ona budowana ręcznie z należytą precyzją ze stali rurkowej w konstrukcji przestrzennej. Wyposażona jest w silnik o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem, dzięki czemu osiąga moc 400 KM i przyspiesza w około 4 s do setki. Auto waży tylko około 1100 kg i należy do klasy supersamochodów.
Na pojawienie się oferty sprzedażowej Syreny Meluzyny R nie trzeba było długo czekać. Jednak właścicieli tego niesamowitego auta będzie tylko 25, ponieważ właśnie tyle modeli dostępnych jest w limitowanej ofercie. Dwu-siedzeniowa, sportowa Syrena dostępna jest w cenie startowej od 60 000€. Możliwe jest również zamówienie modelu z uwzględnieniem indywidualnych wymagań klientów.
NordGlass objął patronat nad wydarzeniem, które nie tylko było uwieńczeniem zeszłorocznego sezonu rajdowego, ale również zapowiedzią pojawienia się na rynku sportowej wersji Syreny Meluzyny R. NordGlass, systematycznie poszerzając listę samochodów, do których produkuje szyby, oferuje także rozwiązania dla legendarnych marek samochodów sportowych, miejskich czy zabytkowych.