Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Święto Niepodległości z NordGlass na… rajdowej trasie !

2018-05-16 09:33:41

Wywieszone flagi, podniosłe przemówienia i liczne pochody - czy to jedyne sposoby na świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości? Niekoniecznie, zwłaszcza, że pomysłowość naszych rodaków jest - jak wiadomo - nieograniczona. Ci, którzy zamiast maszerować, wolą przemieszczać się w zdecydowanie bardziej dynamiczny sposób, 11 listopada wyruszają swoimi samochodami na rajdowe trasy. Nasza firma wspierała miłośników szybkiego pokonywania zakrętów podczas 6. Rajdu Niepodległości.

96 lat temu Sosnowiec, Mysłowice i Jaworzyna były położone na terenie trzech różnych państw. Po 11 listopada 1918 roku stały się na powrót częścią jednego kraju, a o ciekawej historii tego regionu przypomina dziś między innymi Rajd Niepodległości, nazywany także Rajdem Trójkąta Trzech Cesarzy. Jego trasa już po raz szósty przebiegała przez rozdzielone niegdyś tereny dawnych Prus, Austrii i Rosji. Organizowana pod patronatem prezydentów trzech śląskich miast impreza, miała swoją bazę w Sosnowcu. Start i meta rajdu zlokalizowane zostały pod miejscowym Urzędem Miasta.
W zawodach wzięło udział 55 załóg, które miały do pokonania 6 prób sportowych w dwóch pętlach. Formuła rajdu umożliwiła start wielu kierowcom amatorom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze ściganiem. Na śląskich trasach pierwsze szlify odbierał między innymi późniejszy czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz. Nasza obecność pozwoliła dodatkowo zarówno zawodnikom, jak i kibicom zdobyć cenne doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa jazdy. Specjaliści mieszczącego się w Sosnowcu przy ulicy Norwida 4 serwisu wyjaśniali, jak duże znaczenie ma dla tej kwestii odpowiedni stan szyb samochodowych. Zaprezentowane zostały także najnowocześniejsze technologie ich wymiany oraz naprawy różnego rodzaju uszkodzeń. Wszyscy chętni otrzymali również promocyjne kupony na usługi hydrofobizacji, zapewniające lepszą ostrość widzenia w nocy i w czasie wzmożonych opadów deszczu lub śniegu, a także aż o 70% wyższą odporność szyb na zabrudzenia.
Rajd był nietypową, ale też niezwykle atrakcyjną formą spędzenia świątecznego czasu. Impreza dostarczyła niezapomnianych wrażeń zarówno rywalizującym załogom, jak i licznie zgromadzonym kibicom. Niezmiernie cieszy nas fakt, że mogliśmy nie tylko wspomóc finansowo pasjonatów sportowych zmagań, ale także podzielić się ze wszystkimi zgromadzonymi doświadczeniem i wiedzą z zakresu bezpieczeństwa podróżowania oraz konserwacji i wymiany szyb.