Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Rewolucja motoryzacyjna

2018-05-16 09:33:41

AGC przygotowuje się na nową generację elektrycznych, połączonych z internetem i kontrolowanych przez komputer pojazdów pełnych różnych funkcji. Wystarczy dodać do tego najnowsze rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji, autonomicznej jazdy i wspólnej mobilności, a można zrozumieć, dlaczego rynek motoryzacyjny staje przed perspektywą całkowitego zaburzenia w ciągu kolejnych 5–10 lat.

AGC reaguje na to wyzwanie poprzez opracowywanie nowych rodzajów szkła. Najwcześniejsze zmiany obejmą opracowanie szkła o wyższej wydajności energetycznej, lepszej izolacji akustycznej, charakteryzującego się zmienną przepuszczalnością światła, integrującego wszystkie rodzaje anten, które jednocześnie jest cieńsze i lżejsze, dzięki czemu można je stosować w szerszej gamie pojazdów.

Jeżeli chodzi o wnętrze pojazdu, AGC dostrzega również potrzebę zastosowania bardziej funkcjonalnego szkła do ekranów i wyświetlaczy pokładowych oraz większą rolę interaktywnych ekranów dotykowych. Precyzyjne ramy czasowe wprowadzania tych wszystkich rozwiązań nie są jeszcze znane, jednak jedno jest pewne: nowe projekty produktów szklanych odegrają ważną rolę w samochodach jutra połączonych z internetem.