Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Przednia szyba samochodu czy olbrzymi szklany billboard?

2018-05-16 09:33:41

Technologia Heads-Up Display, która pomoże nam utrzymywać wzrok na drodze podczas odczytywania komunikatów i sprawdzania danych, za jakiś czas stanie się normą. Obecnie niektórzy eksperci z branży uważają, że inteligentny wyświetlacz na przedniej szybie będzie zintegrowany z systemem informacyjno-rozrywkowym, umożliwiając wyświetlanie reklam na przedniej szybie.

Nie jest trudno wyobrazić sobie, w jaki sposób będzie mogło to być wykorzystywane. Na przykład stacje benzynowe będą mogły promować paliwo, kiedy poziom paliwa w baku będzie niski, lub swoje menu, kiedy nadejdzie pora zrobienia sobie przerwy w podróży.

Krytycy tej koncepcji wskazują na możliwość dekoncentrowania kierowcy. Zwolennicy utrzymują, że wyświetlacz na przedniej szybie jest bezpieczniejszą alternatywą niż zerkanie na dół, aby dotknąć ekranu lub sprawdzić informacje na smartfonie. Jednak wraz z nadejściem ery samochodów bez kierowców tzw. autonomicznych, która zbliża się wielkimi krokami, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że przednie szyby naszych samochodów zamienią się w billboardy.