Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Nowa generacja przednich szyb AGC z serii „HeatControl” zapewnia ciągłość komunikacji

2018-05-16 09:33:41

Do tej pory szyby przednie powlekane tlenkami metalu blokowały odbiór fal radiowych i utrudniały działanie aplikacji GPS. Firmie AGC udało się pokonać ten problem dzięki opracowaniu nowej generacji szyb przednich z serii „HeatControl”, w której udało się zintegrować współczesne funkcje łączności.

Nowa szyba przednia AGC „HeatControl” pojawiła się po raz pierwszy w nowym Mercedesie CLS podczas targów Los Angeles Auto Show 2017 w listopadzie ubiegłego roku. Nie tylko zapewnia ona komfort ogrzewania zimą i chłodzenia latem, ale także łączy w sobie skomplikowane technologie i funkcje wspomagające kierowcę, takie jak niewidoczne anteny, wyższe napięcie pokładowe, powierzchnie z selekcją częstotliwości dla systemów bramek poboru opłat oraz pełną funkcjonalność wyświetlacza typu Head-up Display, nie wspominając o komponentach technologii automatycznego prowadzenia pojazdu.

W szybę przednią AGC „HeatControl” z powodzeniem można również wbudować specjalny „obszar rozmrażania wycieraczek”. Obszar ten, umieszczony pod wycieraczką, powstaje przy zastosowaniu unikalnej technologii powlekania/zdejmowania powłok, co zwiększa wydajność ogrzewania, a także zapewnia bardziej jednorodne i efektywne rozmrażanie.

Spodziewamy się, że funkcje łączności wbudowane w szyby przednie AGC „HeatControl” staną się wkrótce inspiracją dla innych marek i modeli samochodów.