Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Enterprise Investors sprzedaje NordGlass firmie AGC Automotive Europe

2018-05-16 09:33:41

Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której sprzeda firmie AGC Automotive Europe 100% udziałów w NordGlass, czołowym polskim producencie szyb dla sektora motoryzacyjnego.

W 2007 roku PEF VI odkupił NordGlass bezpośrednio od założycieli. Od tego momentu, przy istotnym wsparciu Enterprise Investors, spółka przeszła gruntowną modernizację. Dzięki znacznym inwestycjom w budowę dodatkowych mocy produkcyjnych oraz poszerzanie gamy produktów, NordGlass jest jedną z firm, które odniosły sukces na europejskim rynku w segmencie naprawy i wymiany szyb. W 2014 roku spółka sprzedała blisko 1,3 miliona szyb samochodowych, generując przychody na poziomie EUR 78 milionów. Obecnie firma zatrudnia w Europie ponad 1.100 osób.
AGC Automotive Europe z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii wchodzi w skład AGC Glass Europe, która z kolei jest europejską częścią AGC Group. AGC Group, której trzonem jest tokijska spółka Asahi Glass Co., jest jednym z największych światowych dostawców szkła płaskiego wykorzystywanego m.in. w branży motoryzacyjnej i budowlanej oraz substancji chemicznych i innych zaawansowanych technologicznie materiałów i komponentów. AGC Automotive Europe specjalizuje się w produkcji szyb dla sektora motoryzacyjnego (zarówno w segmencie pierwotnym, jak i wtórnym). Więcej informacji o AGC można znaleźć na: www.agc-automotive.com (segment pierwotny), www.agc-arg.eu (segment wtórny), www.agc-glass.eu (strona korporacyjna) lub www.yourglass.com (szkło dla przemysłu budowlanego).