Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Doskonałe dopasowanie za każdym razem

2018-05-16 09:33:41

Wymiary, zakrzywienie i sferyczność mają istotne znaczenie dla wszystkich szyb montowanych w samochodzie, ale szczególnie dla przedniej. Te parametry muszą dokładnie spełniać wymagania przewidziane przez producenta pojazdu. Wszystkie błędy, wykraczające poza granice tolerancji ustalone na etapie rozwoju, mogą mieć poważne konsekwencje.

• Jeśli szyba przednia jest zbyt duża, mogą występować trudności z prawidłowym umiejscowieniem jej w nadwoziu pojazdu, a później może ona pęknąć wskutek nadmiernych sił mechanicznych działających na szkło.
• Jeśli jest zbyt mała, nie można jej ściśle dopasować do nadwozia samochodu. Szczeliny wokół szyby przedniej wyglądają rażąco nieatrakcyjnie.

Jeśli zakrzywienie szyby przedniej nie jest równomierne, a sferyczność jest nieprawidłowa, wycieraczki mogą nie usuwać skutecznie wody. Ponadto nawet małe zmiany zakrzywienia mogą powodować zniekształcenia optyczne.

Nie pozostawiamy niczego przypadkowi

Aby uniknąć potencjalnych problemów i zapewnić za każdym razem doskonałe wymiary oraz kształt szyby , firma AGC wykonuje testy zarówno na początku procesu produkcji jak również regularnie w jego trakcie.

W tym celu używamy specjalnej metalowej ramy, o dokładnie takich samych wymiarach, jak szyba przednia. W celu sprawdzenia wymiarów umieszczamy w niej szybę przednią i mierzymy wszystkie odstępstwa wokół krawędzi. Zakrzywienie jest mierzone jako odstęp między ramą a szybą.

Do kontroli sferyczności szyby używamy z kolei specjalnego metalowego prętu. Jest on umieszczany z lewej i prawej strony szyby oraz na jej środku. Za pomocą miernika cyfrowego mierzymy odległość między dolną częścią pręta a szkłem.

Jeśli wartość któregoś z wymiarów przekracza uzgodnione granice tolerancji, szyba zostaje odrzucona i cofamy się, aby znaleźć źródło problemu, ponieważ jakość produktów jest naszym najwyższym priorytetem !