Infolinia

801 181 181

USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

AGC Automotive Replacement Glass ogłasza: “szyby czołowe AGC i NordGlass kompatybilne z systemami ADAS w takim samym stopniu jak wyposażenie oryginalne !”

2018-05-16 09:33:41

Kalibracja kamer w systemach ADAS, czyli zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy, jest bardzo wymagającym procesem. Kluczowym elementem jest jakość wymienionej szyby przedniej. AGC Automotive Europe z dumą oświadcza, że dostarczane na rynek wtórny tzw. aftermarket szyby przednie AGC i NordGlass są zgodne z wymogami systemów ADAS w takim samym stopniu jak wyposażenie oryginalne.


Zgodność szyb z ADAS


W ostatnich latach rynek ARG – szyb samochodowych będących częściami zamiennymi – znajduje się pod szczególnym nadzorem. Dzieje się tak za sprawą rosnącej popularności zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy (ADAS). Wymiana przedniej szyby nie jest obecnie prostą mechaniczną czynnością, ale wymagającym złożonych technologii, wysokiej jakości materiałów i wykwalifikowanych pracowników procesem. Sukces lub jego niepowodzenie w przypadku systemów ADAS są kluczowe dla utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Brak odpowiednich kompetencji w tym zakresie może prowadzić do tragicznych konsekwencji dla uczestników ruchu.

AGC deklaruje, że szyby przeznaczone na rynek wymiany spełniają wymogi systemów wspomagania kierowcy w takim samym stopniu jak wyposażenie oryginalne. W celu uzyskania statusu zgodności z systemami ADAS szyby czołowe AGC i NordGlass są poddawane specjalnym kontrolom jakości już na etapie rozwoju produktu. Następnie, już w fazie produkcji, szyby są dokładnie sprawdzane pod kątem parametrów kluczowych dla obszaru kamery – zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi wyposażenia oryginalnego.

Na szybach, które posiadają status zgodności z ADAS, AGC ARG będzie stopniowo umieszczać specjalne naklejki. Wybierając tak oznaczoną szybę przednią, osoba dokonująca wymiany może mieć pewność, że spełnia ona najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.