USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Broszura omawiająca systemy ADAS – zamów już teraz!

2018-02-14 13:48:56

Firma AGC przygotowała specjalną broszurę, która pomoże podmiotom operującym na rynku wymiany i naprawy szyb samochodowych tzw. ARG poznać systemy ADAS.
Po pierwsze, opisuje ona program zgodności AGC z wymogami ADAS, który zapewnia, że wszystkie zamienne szyby przednie AGC i NordGlass są tak samo kompatybilne z systemami ADAS jak szyby oryginalne. Dlatego też wybór przedniej szyby AGC nie będzie w żadnym wypadku złym pomysłem.

Ponadto broszura wyjaśnia, czym dokładnie są systemy ADAS, dlaczego są takie ważne oraz jakie nowe wymogi muszą zostać spełnione przez monterów (jak np. potrzeba ponownej kalibracji wyposażenia ADAS po wymianie szyby). Broszura będzie wkrótce dostępna w wersji drukowanej, dzięki czemu będzie można podzielić się nią z całym zespołem i trzymać zawsze pod ręką.

Aby uzyskać więcej informacji i zamówić broszury, prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem handlowym.
Czytaj więcej...

Samochód Roku, czyli jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Europie

2018-02-14 13:51:38

Znów nadchodzi czas na Europejski Samochód Roku, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu motoryzacyjnym. Jury składające się z branżowych dziennikarzy i specjalistów z 23 krajów Europy ogłosi zwycięzcę na rok 2018 w przeddzień Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, który odbędzie się już w marcu.
Nominację otrzymało aż 37 modeli wyprodukowanych na rynek europejski w 2017 r. Samochody oceniano surowo i poddano serii ciężkich testów. Ostatecznie wybrano 7 finalistów, którzy powalczą o tegoroczne prestiżowe wyróżnienie.

W 2017 r. nagrodę zdobył Peugeot 3008 wyposażony w szyby AGC. W tym roku trzymamy kciuku za dwóch finalistów wagi ciężkiej, którzy również zostali wyposażeni w najnowsze szyby AGC: BMW serii 5 oraz Volvo XC40. Swojego kandydata można wybrać spośród poniższych finalistów.


http://www.caroftheyear.org/winners/2018/nominees.php
Czytaj więcej...

Co przyniesie przemysłowi motoryzacyjnemu rok 2018 i kolejne lata?

2018-02-14 13:53:29

Więcej zmian inspirowanych cyfrową rewolucją – twierdzą eksperci. Oto krótkie podsumowanie nadchodzących wydarzeń.
1. Częstsze współdzielenie samochodu
W 2018 r swoją działalność rozwiną usługi taksówkowe, takie jak choćby rynkowy lider, czyli Uber, oraz inne rosnące w siłę firmy startupowe. Wraz z nadchodzącym rokiem spodziewamy się zwiększenia możliwości w dostosowaniu usług współdzielenia samochodu. Niektórzy kierowcy Ubera już teraz pozwalają pasażerom korzystać z dodatkowego kabla do słuchania muzyki, a inni oferują nawet przekąski i napoje.

2. Natarcie crossoverów
Wieloosobowe rodziny od lat debatują nad korzyściami płynącymi z posiadania SUV-a. Są one zdecydowanie przestronniejsze, ale jednocześnie nie zapewniają odpowiedniej efektywności paliwowej i są nieco toporne w obsłudze. Teraz wszelkie wątpliwości rozwiewa nowy, hybrydowy model samochodu. Będący połączeniem SUV-a i standardowego sedana crossover z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. W 2018 r. ich liczba ma ponownie wzrosnąć.

3. Autonomiczne pojazdy zwiększają swoje możliwości
Nikt nie jest w stanie dokładnie powiedzieć, kiedy w pełni autonomiczne samochody wejdą do masowej produkcji, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że przepisy w tej kwestii są niejasne, a kompleksowe testy są nadal w powijakach. Ale jedna rzecz jest pewna – w 2018 r. poważne ruchy podejmą światowi liderzy branży, którzy przyśpieszą z procesami badawczo-rozwojowymi i testami. Już teraz można podziwiać możliwości częściowo autonomicznych funkcji w najnowszych modelach niektórych samochodów, wśród których największym postępem mogą poszczycić się technologie wspomagające kierowcę. Trend ten z pewnością nie będzie słabnąć.

4. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość
Rozszerzona rzeczywistość już teraz pomaga producentom w projektowaniu nowych samochodów. Teraz ma ona także pomóc w ich sprzedaży. Audi wprowadziło aplikację do jazdy testowej 3D opartą na rozszerzonej rzeczywistości, natomiast Lexus jest właścicielem pierwszego na świecie konfiguratora samochodów korzystającego z wirtualnej rzeczywistości. A gdy jeden producent wykona ruch, inni pójdą w jego ślady…

5. Usługi predykcyjne
Producenci samochodów zaczynają wykorzystywać dane zgromadzone z pokładowych czujników, aby zapewnić klientom ulepszoną diagnostykę, procedury naprawcze i procesy usługowe. Wkrótce będą w stanie przewidzieć, jakiej naprawy wymaga samochód, zanim dotrze do punktu serwisowego!
Czytaj więcej...
Zobacz wszystkie aktualności