USZKODZONA SZYBA?

Zgłoś problem!

Lub zadzwoń

801 181 181

Aktualności

Szyby czołowe AGC i NordGlass kompatybilne z systemami ADAS !

2017-08-21 07:38:31

Kalibracja kamer w systemach ADAS, czyli zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy, jest bardzo wymagającym procesem. Kluczowym etapem jest skuteczna wymiana szyb czołowych. AGC Automotive Europe i NordGlass dostarczają na rynek wtórny szyby przednie, które są zgodne z wymogami systemów ADAS w takim samym stopniu jak wyposażenie oryginalne.

W ostatnich latach rynek ARG – szyb samochodowych będących częściami zamiennymi - został poddany dokładnej kontroli w związku z rosnącą popularnością zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy. Wymiana przedniej szyby nie jest prostą mechaniczną czynnością, ale wymagającym złożonych technologii, wysokiej jakości materiałów i wykwalifikowanych pracowników procesem. Sukces lub niepowodzenie wymiany szyby czołowej w przypadku systemów ADAS są kluczowe dla utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Brak odpowiednich kompetencji w tym zakresie może prowadzić do tragicznych konsekwencji dla uczestników ruchu.

AGC Automotive posiada w swojej ofercie szyby spełniające wymogi systemów wspomagania kierowcy w takim samym stopniu jak wyposażenie oryginalne. W celu uzyskania statusu zgodności z systemami ADAS szyby czołowe AGC i NordGlass są poddawane specjalnym kontrolom jakości już na etapie rozwoju produktu. Następnie, już w fazie produkcji, szyby są dokładnie sprawdzane pod kątem parametrów kluczowych dla obszaru kamery – zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi wyposażenia oryginalnego.

Na szybach, które posiadają status zgodności z ADAS - AGC Automotive będzie umieszczać specjalne naklejki. Wybierając odpowiednio oznaczoną szybę przednią, spełniającą wymogi zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, osoba dokonująca wymiany może mieć pewność, że spełnia ona najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Doskonałe dopasowanie za każdym razem

2017-08-21 07:43:13

Wymiary, zakrzywienie i sferyczność mają istotne znaczenie dla wszystkich szyb montowanych w samochodzie, ale szczególnie dla przedniej. Te parametry muszą dokładnie spełniać wymagania przewidziane przez producenta pojazdu. Wszystkie błędy, wykraczające poza granice tolerancji ustalone na etapie rozwoju, mogą mieć poważne konsekwencje.

• Jeśli szyba przednia jest zbyt duża, mogą występować trudności z prawidłowym umiejscowieniem jej w nadwoziu pojazdu, a później może ona pęknąć wskutek nadmiernych sił mechanicznych działających na szkło.
• Jeśli jest zbyt mała, nie można jej ściśle dopasować do nadwozia samochodu. Szczeliny wokół szyby przedniej wyglądają rażąco nieatrakcyjnie.

Jeśli zakrzywienie szyby przedniej nie jest równomierne, a sferyczność jest nieprawidłowa, wycieraczki mogą nie usuwać skutecznie wody. Ponadto nawet małe zmiany zakrzywienia mogą powodować zniekształcenia optyczne.

Nie pozostawiamy niczego przypadkowi

Aby uniknąć potencjalnych problemów i zapewnić za każdym razem doskonałe wymiary oraz kształt szyby , firma AGC wykonuje testy zarówno na początku procesu produkcji jak również regularnie w jego trakcie.

W tym celu używamy specjalnej metalowej ramy, o dokładnie takich samych wymiarach, jak szyba przednia. W celu sprawdzenia wymiarów umieszczamy w niej szybę przednią i mierzymy wszystkie odstępstwa wokół krawędzi. Zakrzywienie jest mierzone jako odstęp między ramą a szybą.

Do kontroli sferyczności szyby używamy z kolei specjalnego metalowego prętu. Jest on umieszczany z lewej i prawej strony szyby oraz na jej środku. Za pomocą miernika cyfrowego mierzymy odległość między dolną częścią pręta a szkłem.

Jeśli wartość któregoś z wymiarów przekracza uzgodnione granice tolerancji, szyba zostaje odrzucona i cofamy się, aby znaleźć źródło problemu, ponieważ jakość produktów jest naszym najwyższym priorytetem !

Firma AGC to pierwszy na świecie masowy producent zakrzywionych szyb osłonowych do wyświetlaczy samochodowych

2017-08-21 07:46:56

Firma AGC jako pierwsza na świecie rozpoczęła masową produkcję zakrzywionych szyb osłonowych 3D do wyświetlaczy montowanych w samochodach.

Jesteśmy pionierem w dziedzinie produkcji szyb osłonowych wyświetlaczy samochodowych, których płaskie wersje wytwarzamy od 2013 roku. Nadają one wnętrzom samochodów charakter luksusowy i designerski. Antyrefleksyjna powierzchnia poprawia widoczność i ułatwia obsługę. Dzięki tym cechom szyby osłonowe AGC są stosowane w samochodowych systemach nawigacyjnych i panelach informacyjnych.

Nowe zakrzywione szyby osłonowe AGC zmieniają wnętrza samochodów i montowanych w nich wyświetlaczy nadając im jeszcze bardziej finezyjnego charakteru. Duże zapotrzebowanie ze strony producentów samochodów spowodowało konieczność zwiększenia możliwości wytwórczych firmy.
Zobacz wszystkie aktualności